איך מוצאים אדריכל להיתר בנייה?

ישנם לא מעט תפקידים שונים המשתרבבים אל בניית הבית, חלקם אחראים על החיבורים, חלקם אחראים על בטיחות או הבטון אבל מעל לכולם ישנו תפקיד אחד אשר אחראי על התכנון. אפשר לומר כי בנייה ללא תכנון דומה לאוטו ללא גלגלים, שהרי תכנון מדויק לפרטי פרטים החל ממיקומם של החלונות ועד לגובה התקרה, יכולים להשפיע על אורח חיי התושבים בבית ולא רק. לכן מבין שלל התפקידים השונים והחשובים לא פחות עומד לו התפקיד המרכזי שאחראי על  התכנון כולו והוא אדריכל. ומלבד תכנון הבית לפרטי פרטים, אדריכל יכול לעזור גם ברובד הבירוקרטי.

לשם מה אדריכל

כל תכנון של בית בישראל זקוק לאישור של הוועדה המקומית לבנייה ותכנון, בין אם אנו עוסקים בבניית חדר נוסף ובין אם בקומת משרדים, כולם צריכים לענות לתכנון רחב ומקיף יותר של הממשלה ובפרט של הרשות המקומית. על מנת להתאים תוכניות אלו בצורה מדויקת וכזו שלא נמתין עבור היתר בניה לתקופת זמן ארוכה, חשוב להיוועץ עם אדריכל להיתר בנייה. תפקידו של אדריכל איננו מסתכם רק בתכנון הבית והחלונות, אלא גם בהיכרות מעמיקה עם דרישות הוועדה המקומית, גישה אל תכנוני הבנייה השונים וכמובן ידיעה והבנה כיצד לערוך ולכוונן את התוכניות הסטוטוריות הארציות והמקומיות לבנייה אותה אנו מבקשים להוציא לפועל.

כיצד לבחור אדריכל להיתר בנייה?

בבחירת אנשי מקצוע ישנם לא מעט פרמטרים שונים היכולים לעזור לנו לבצע את הבחירה הנכונה, חלק מהם מן הסתם תלויים בסוג העבודות והתמחות של אותו איש מקצוע ולנושא שלנו-אדריכל להיתר בנייה.
כאשר אנו שוכרים את שירותיו של אדריכל להיתר בנייה, חשוב שנבין האם הוא ידע לעזור בסטיית התקן של המבנה אותו נרצה לבקש, האם ידע להכיל את המרפסת על פי תוכניות הוועדה אך מעל לכל האם יש לו ניסיון אל מול הרשויות הנ"ל? מלבד שני אלו חשוב גם לא רק להכיר את העבודות הקודמות שביצע האדריכל, אלא גם להכיר את הלקוחות להם נתן שירות, ואיש מקצוע אמין ומקצועי ידאג גם לעשות זאת בשמחה!