בודד מספיק כדי לאהוב

בואו נודה על האמת, לא כזה אכפת לנו להיות לבד. כשאדם עם עצמו הוא יכול לעשות מה שנוח ובא לו. וכשמזדמן לחיינו איזה אושר קטן הוא מנוהל תחת שליטה באיזו פינה קטנה, מבלי להפריע או להציק. מבלי שיקח יותר מדי מקום עד שיתפוגג לו ונדפדף לעונג הבא. ככה חיים היום הרבה אנשים. מדפדפים בני-אדם כמו מוצרים, כמו שירותים – במי להשתמש היום? ממי להנות? למען האמת, לא התחלנו כאלה אבל מתבגרים ומתרגלים. כל החיים הם עבורינו פשרה אחת גדולה אז איך זה לא יהיה כך בין אנשים? 

הפוך! החיים הם פשרה ואכזבה אחת ענקית בגלל שככה הם היחסים בין האנשים. אנחנו יצורים חברתיים, את החיוניות שבנו אנו מקבלים מההתקשרויות האנושיות. בתוכנו חללים ריקים המתמלאים רק מקשרים עם אנשים אחרים ולכן, להרגיש בודד היום זו ההרגשה הכי אמיתית. אנחנו בודדים לא רק כי סוגרים אותנו בבתים ושמים מסכות ולא נוגעים אלא כי ככה אנחנו חיים ממילא, מבפנים. הריחוק החברתי רק מראה לנו כמה אנחנו לא קרובים רגשית ונפשית. אם אתה מרגיש בודד זה אומר ששמעת את קריאת הנשמה שלך. את קריאת ההשכמה מהטבע – אלו לא החיים שאתם אמורים לחיות. 

בטבע, כל החלקים החל מהוירוסים ועד כוכבי הלכת קשורים ותלויים אחד בשני באופן מוחלט. הטבע הוא מערכת אינטגרלית כוללת ושלמה וכאן נדרשת מאיתנו הבנה מחודשת של חוקי הטבע – אף חלק לא שולט או מנצל אחד את השני לתועלתו אלא משרת ומטיב לשני, כי זה החוק טבע-כולנו תלויים וקשורים לגמרי אחד בשני. בצורה שבה אנחנו מתנהגים כאנושות ובחיינו הפרטיים – בצורה אנוכית ואגואיסטית, בניצול ורצון לשלוט – אנחנו מתחילים להרגיש רע ויותר מכך מקבלים "מכות". אנחנו חלק אינטגרלי מהמערכת, כמו כל השאר, ואם אנחנו לא פועלים בהתאם לתלות החיובית בינינו, אנחנו סובלים מתלות שלילית. החל מאסונות טבע ושינויי האקלים, דרך הקורונה וכלה בהתמוטטות כל מערכות החיים. הטבע חכם. הוא ידחוף אותנו עד לתהום, עד שנבין שמקור כל הרע בחיינו הוא האגו האנושי החייב איזון כדי לתקן את הקשרים בין האנשים. 

אדם מרגיש בודד כי אנחנו לא נפרדים, לא מהטבע ולא אחד מהשני, אבל מתנהגים כך. המצב האמיתי הוא שכולנו חלק ממערכת אחת וכולנו, כל בני האדם, נשמה אחת. הנשמה שבנו משתוקקת תמידית לחזור למצבה השלם וזהו הכאב החד שיש לנו בלב. הריקנות הזו תוכל להתמלא רק מקשרים טובים וחמים עם אנשים אחרים. ולא משנה אם מדובר בזוגיות או אהבת אחים, כל מערכות היחסים בין האנשים חייבות להתנהל מתוך כבוד, חיבה, ערבות והתחשבות.

השאלה היא אם כך – האם סבלת מספיק? האם אתה בודד מספיק כדי לרצות לצאת מהבועה ולאהוב? 

איך? חוכמת הקבלה – בואו לגלות – https://delight.co.il/