האר"י והתפתחות האנושות בימינו

כשאנו באים לעסוק בהתפתחות האנושית צריכים אנו לבדוק תחילה מהו החומר ממנו מורכב האדם. האדם בנוי מרצון ליהנות. זהו המנוע שפועל באדם ללא הרף עשרים וארבע שעות ביממה ודוחף את האדם כל הזמן לממש אין סוף רצונות. הגענו לתקופה שבא האדם מתחיל כבר לשאול שאלות מעבר לכל מה שניתן להשיג פה על פני כדור הארץ. ההרגשה היא שאנו ניצבים כרגע בצומת דרכים גורלית להתפתחות האנושית שבו האדם מתחיל לחפש משמעות לחיים שלו .

האדם מתחיל לשאול את עצמו מה קורה פה בעולם?

על האנושות כבר עברו תקופות משמעותיות שבהן השתנה מהלך ההיסטוריה, אלפי שנים של התפתחות מואצת בתחומים שונים בתעשייה, בתרבות ובמדע מתנקזות אל נקודת הזמן שבה אנו מצויים כיום. רבים מאיתנו חשים שעולמנו ניצב בפתחו של עידן חדש. התקופה הנוכחית מתאפיינת בזה שהאדם מתחיל בעצם לשאול את עצמו מה קורה פה בעולם הזה? האם יש משהו מעבר לעולם הזה? מהו סוד החיים? מה הטעם בחיים? 

מה שקורה היום זו התעוררות של הרגשת ריקנות וחוסר טעם לחיות בצורה החדשה שנכפתה עלינו, הריקנות וחוסר הסיפוק מהחיים הם הגורם המרכזי למגפת הדיכאון המתפשטת בעולמנו בשנים האחרונות. האדם המודרני מגלה שאין לו אפשרות לספק את רצונותיו הגדלים ללא הרף ויחד אם זאת מתפתח בו הצורך להבין לשם מה הוא חי.

כאן נכנסת לתמונה חכמת הקבלה שנכתבה על ידי חוקרים (מקובלים) מאדם הראשון ועד ימינו, ביניהם האר"י הקדוש אשר חשיבותו גדולה ביותר כמחדש שיטה בקבלה ומעביר לנו שיטה מדעית איך לעבור מחיי העולם הזה לחיי העולם הבא. כל שנותר לנו זה רק לפתוח את הספרים שהותאמו למצב המיוחד של האנושות בנקודת הזמן הזו וללמוד איך משתנים כך שנוכל להשיג עולם טוב יותר.