מקלות הליכה בגיל מבוגר

כילדים קטנים כל מטרת ההורים שלנו במרבית המקרים, היא להעמיד אותנו על הרגלים בסופו של דבר ומטרה זו נעשית דרך מגוון של אמצעים, בין אם ללמד אותנו ללכת הלכה למעשה ובין אם לעזור במגוון של אמצעים כלכלים שונים. האירוניה מופיעה כאשר אנו עומדים על רגלינו ההורים שלנו מתקשים לעמוד, במיוחד כאשר הם מחבקים אליהם נכדים חדשים וזקוקים לעזרה לא רק בזמן המשקל שעל ידם. לכן בתור ילדים אחת המתנות שנוכל לעשות, היא בחירה של מקלות הליכה בגיל מבוגר להורים שלנו, שיוכלו לא רק ללכת עד אל הנכדים אלא ללכת בצורה זקופה בדיוק כמו שלימדו אותנו.

דגשים לבחירה – מקלות הליכה בגיל מבוגר

אחד המאפיינים הבולטים וככל הנראה החשובים בבחירה של מקלות הליכה בגיל מבוגר, הוא אורכו של המקל, שכן מקל ארוך מדי ידרוש הטיה של גופו של המחזיק במקל מה שעלול להוביל ללחץ על שורש כיף הייד ולחץ על החלויות. מאידך כאשר המקל גבוהה מידי, עלול להתפתח דלקות שורש כף היד והכתפיים ולגרום גם לכאבי באזורים שונים בזרוע. לכן התאמה של מקל הליכה תהיה על ידי גובהו וצרכיו של המשתמש בהם ולא על פי מידות גובה אחרות. לצד גובה המקל מומלץ לרכוש מקל בעל מספר רגליים, כך היכולת לקבלת יציבות בעת ההליכה תהיה גבוהה פי כמה מאשר מקל הליכה בעל רגל אחת.

איך הולכים עם מקל הליכה?

בכל גילאים ישנם מספר שינויים שיש להתרגל אליהם, אחד מהם הוא הליכה עם מקל לאוכלוסייה המבוגרת כאשר גם עבור שימוש במקלות הליכה בגיל מבוגר ישנם כמה כללים וחוקים שיש לשמור עליהם. הראשון מבניהם הוא כמובן שלחת מקל קדימה בקצב ההליכה ולא בצורה איטית יותר או מהירה יותר, שכן משיכה שלא בקצב לאורך זמן עלולה גם לגרום לפציעות שונות. כלל נוסף וחשוב לא פחות הוא כמובן החלפת שימוש המקלות בין יד ימין ליד שמאל, כך נוכל להעניק לחוליות ולשורש כיף היד מנוחה מעת לעת ולשמור על הליכה רציפה ובריאה לאורך כל זמן השימוש במקל.