עיצוב גינה בבית פרטי

הבית הפרטי של רובנו מגלם בתוכו לא מעט מן האופי שלנו, בין אם הוא  כולל מראה באזור היציאה מהבית ובין אם הוא כולל "תופסנים" עבור מברשות השיניים במקלחת. בין כל החלטות העיצוב השונות שאנו מקבלים בעת עיצוב הבית, הן מונעות במרבית הפעמים מהצורך בנוחות ובהרגשה  ביתית ו"על הדרך" אנו "מעניקים" בעיצוב הזה גם מעט מן החיות והאופי שלנו לתוכו. אך מבין החדרים השונים בבית ישנו אזור אחד שהוא לא רק עבור הנוחות אלא גם עבור הנשמה, האוויר הטובה שנכנס ממנו והוא כמובן הגינה בבתים פרטיים אשר יכולה לשמש אפילו לגידולים ביתיים. המאמר נכתב בעזרת המומחים של משתלת גן ירק.

פרמטרים לעיצוב

לא כולנו נולדים ארכיטקטים או מעצבי פנים אבל רובנו צריכים תכנון מקדים לעיצוב ואפילו לתוכניות שונות שנרצה להוציא אותן לפועל, ובכל הקשור לעיצוב הגינה תכנון מקדים יכול לחסוך גם כן לא מעט כסף.
אחת ההמלצות בעת עיצוב הגינה היא ראשית לבצע "תרשים" של הגינה, להבין מה הגינה יכולה להכיל ומה יכול להיות מיותר ואולי לחרוג מגבול הטעם הטוב. דרך הרישום ניתן ללמוד היכן למקם שביל לגינה, היכן יש לבצע ניקוש עשבים ומה הוא האזור הטוב ביותר לשתילת עצים. ברגע שהתרשים הושלם ניתן להוסיף גם רשימת חפצים להם נזדקק בעת העיצוב, עם רשימה כזו מומלץ גם לבצע סקר שוק בנוגע לעלויות של כל משטח או שתיל כזה או אחר.

אופייה של הגינה

עיצוב גינה פרטית יכול להתפרס על פני כמה סגנונות שונים ולהיות שימושי עבור כמה סוגי שתילים, לכן בדיוק כמו התרשים יש לשם מה אנו מייעדים את הגינה. במידה והגינה מיועדת לשתילת עצי פרי, מומלץ לבחור אזור עם חשיפה גבוהה לשמש ובהתאם לכמות השתילים גם למערכת השקיה על פי צורכם של העצים. במידה והגינה אמורה לשמש כגינת נוי, שימוש מעורב גם בשיחי נוי שונים ופרחים צבעונים יכול להעניק לגינה מגוון של צבעים ופריחה מלבלבת. כך או כך ניתן להוסיף כיום לא מעט פריטים כמו ספסלים לגינה, תאורה סולרית ואפילו נדנדה שתכניס אל  הגינה עיצוב הרפתקני ומרענן.